Wigolen S.A.

Spółka z ponad 100 letnią tradycją (zał. 1912 r.)

Wigolen S.A. w 100-letniej historii swojej działalności, wielokrotnie zmieniał profil i technologię produkcji reagując na nowe potrzeby rynku, od przetwórstwa lnu, juty i konopi aż po nowoczesną produkcję technicznych tkanin polipropylenowych, folii dachowych czy włókien do betonu.
Aktualnie producent technicznych wyrobów włókienniczych, głównie: geotkanin WIGEOL, agrotkanin AgroWIG, włókien do betonu BETON-FIB, folii dachowych STROTEX i innych materiałów praktycznie dla każdej gałęzi przemysłu (budownictwo, meblarstwo, obuwnictwo, ogrodnictwo, rolnictwo, przemysł samochodowy itd.).
Firma z grupy kapitałowej FOLIAREX, producenta m.in. geomembran, włóknin spun-bonded, włóknin puszystych oraz igłowanych, pasów tapicerskich, sznurków oraz wielu innych produktów spoza branży włókienniczej.

Tomasz NUREK – absolwent Wydziału Włókienniczego PŁ kierunek Mechaniczna Technologia Włókien
Prezes Częstochowskiego Oddziału SWP / Członek Zarządu Głównego SWP
Kierownik Zakładu – WIGOLEN S.A. w Częstochowie