30 sierpnia 2022 r.

Z ogromną satysfakcją witamy w gronie Rady Biznesu Firmę Vanilla s.c.! Jej dwie marki: Oh!Zuza i Vanilla night&day oraz ogromne doświadczenie w branży z pewnością przysłuży się tworzeniu potencjału naszej Rady Biznesu! Serdecznie witamy w naszym gronie.

4 marca 2022 r.

onas

Powołana została Rada Biznesu Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Spotkanie inauguracyjne zgromadziło bardzo wielu przedsiębiorców, a także przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego oraz instytutów naukowych i stowarzyszeń branżowych.

Dziekan prof. Katarzyna Grabowska witając gości szczególne słowa skierowała do prof. Sławomira Wiaka, rektora minionej kadencji oraz prof. Zofii Wysokińskiej, byłej prorektor UŁ, specjalistki w ekonomii międzynarodowej, integracji europejskiej i zrównoważonym rozwoju. Dziekan mówiła, że dzięki pozyskanym projektom krajowym i międzynarodowym infrastruktura Wydziału bardzo zmieniła się i dziś prezentuje się bardzo nowocześnie. Podzieliła się przy tym zmartwieniem, jakim jest mała liczba studentów. Tymczasem grono firm, które tworzą Radę Biznesu jest imponujące, co po raz kolejny potwierdza, jak bardzo potrzebni są absolwenci kierunków prowadzonych na Wydziale.

Profile firm wchodzących w skład Rady Biznesu wyraźnie pokazują, czym jest dzisiaj nowoczesne włókiennictwo. Są w niej przedstawiciele sektora dzianin technicznych i atomotive, producenci włókien geotechnicznych, agrowłókien, maszyn włókienniczych i specjalizujące się w barwieniu tkanin. Doceniając kształcenie na wzornictwie do Rady Biznesu przystąpili projektanci znanych marek, a także firmy produkujące odzież, także korporacyjną oraz mundury. Nie zabrakło wytwórców pasmanterii, bielizny, rajstop, skarpetek, koszul i różnego rodzaju dzianin na rynek medyczny. Jest też znana firma produkująca dywany, ale także trawę na boisko oraz duży producent nici.

Prof. Zofia Wysokińska zachęcała uczestników do tworzenia konsorcjów i aplikowania o pieniądze z Unii Europejskiej przeznaczone dla partnerstwa nauka-biznes-społeczeństwo. Jak podkreślała trzeba iść w kierunku cyrkulacyjnej gospodarki cyfrowej. Mówiono także o realizacji mniejszych projektów oraz tworzeniu na Wydziale dedykowanych sal promujących firmy. Prof. Sławomir Wiak podkreślał, że konieczne jest kształcenie studentów w kontakcie z realiami branży oraz rozwój w zakresie inteligentnej odzieży.

O WYDZIALE

Politechnika Łódzka