16 września 2024 r.
Dziekan Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ prof. dr hab. inż. Katarzyna Grabowska zaprasza na Uroczystą Immatrykulację roku akademickiego 2024/2025, która odbędzie się 01.10.2024 r. o godz. 12.00 w audytorium W34 na naszym Wydziale.
Program uroczystości:
- Hymn Państwowy
- Powitanie gości i przedstawienie Kolegium Dziekańskiego
- Przemówienie Dziekan prof. dr hab. inż. Katarzyny Grabowskiej
- Immatrykulacja studentów
- Wykład inauguracyjny prof. Marii Wrońskiej-Friend z James Cook University, Australia
- "Barwienie ochronne tkanin: technika, historia i międzykulturowe inspiracje”
- Życzenia dla społeczności akademickiej od dra Łukasza Grzejszczaka
- Gaudeamus igitur.
Po Inauguracji zapraszamy na wernisaż wystawy „Elżbieta Kędzia. Tkaniny”.
Autorka wystawy prof. dr hab. Elżbieta Kędzia – wykładowczyni na kierunku Wzornictwo PŁ, na specjalności Architektura Tekstyliów
g. 13.00, Galeria JUTRO - Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów (II p.), Politechnika Łódzka.
27 marca 2024 r.
19 grudnia 2023 r.
Szanowni Państwo,
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia
życzę Państwu, w imieniu swoim oraz Kolegium Dziekańskiego, zdrowia, miłości, szczęścia i wszelkiej pomyślności.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
będzie dla Was momentem odpoczynku
i wytchnienia od codziennych obowiązków,
a Nowy Rok niech spełni nadzieje z nim związane,
aby udało się z sukcesem zrealizować wszystkie plany.
Dziekan Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów
Katarzyna Grabowska
Projekt wykonała: Alicja Bogacka.
20 września 2023 r.
Dziekan Wydziału TMiWT prof. dr hab. inż. Katarzyna Grabowska zaprasza na Uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2023/2024, która odbędzie się 03.10.2023 r. o godz. 13.00 w audytorium W34 na naszym Wydziale.
Program uroczystości:
- Hymn Państwowy
- Przemówienie Dziekana prof. dr hab. inż. Katarzyny Grabowskiej i przybyłych gości
- Immatrykulacja Studentów
- Wykład inauguracyjny dr inż. Magdaleny Owczarek
- Gaudeamus igitur
19 czerwca 2023 r.
Szanowni Państwo,
Członkowie Rady Biznesu,
zapraszamy do zapoznania się z Ofertą Edukacyjną Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.
Mamy nadzieję, że przedstawione w prezentacji materiały pomogą rozwiać wszystkie wątpliwości osób decydujących się na kontynuowanie swojej edukacji.
Oferta skierowana jest do absolwentów szkół średnich, absolwentów studiów I-wszego stopnia uczelni technicznych, kadr nauczycielskich, przedsiębiorców, handlowców oraz wszystkich, którzy chcą pogłębić swoje kompetencje w temacie tekstyliów.
Link do oferty https://www.youtube.com/watch?v=VB8kabq_aKg
W przypadku pytań zachęcam do bezpośredniego kontaktu pod numerem telefonu 42 631 33 06 lub mailowo pod adesem
31 maja 2023 r.
26 maja 2023 r.
W dniu 26.05.2023 r. na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów odbyło się kolejne posiedzenie Rady Biznesu.
Głównym celem spotkania było przedstawienie oferty edukacyjnej Wydziału oraz omówienie założeń projektowych dotyczących tematyki recyklingu tekstyliów, technologii tekstyliów w obiegu zamkniętym.
Szanowni Państwo,
Miło nam poinformować, że uruchamiamy studia NIESTACJONARNE I i II stopnia na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.
STUDIA NIESTACJONARNE dedykowane są osobom, które nie mogą studiować w trybie stacjonarnym.
Zapraszamy absolwentów, przedsiębiorców, handlowców, nauczycieli ze szkół średnich oraz wszystkich, którzy chcą zwiększyć swoje kompetencje w dziedzinie szeroko pojętego projektowania, wytwarzania i obróbki tekstyliów.
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą studiów I stopnia na kierunku Włókiennictwo i Przemysł Mody oraz II stopnia na kierunku Włókiennictwo.
Rekrutacja rozpoczyna się od dnia 12.06.2023 r.
W załączeniu przesyłam Państwu materiały informacyjne.
W przypadku pytań zachęcam do bezpośredniego kontaktu pod numerem telefonu 42 631 33 06 lub poprzez e-mail
Studia niestacjonarne - oferta.pdf
23 maja 2023 r.
Szanowni Państwo,
Członkowie Rady Biznesu
W imieniu Pani Dziekan prof. dr hab. inż. Katarzyny Grabowskiej serdecznie zapraszamy na kolejne posiedzenie Rady Biznesu. Termin spotkania - 26 maja 2023 r. g.12.00 w siedzibie Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów PŁ, sekretariat II piętro.
Spotkanie dotyczyć będzie oferty edukacyjnej Wydziału - uruchomienie studiów niestacjonarnych w roku akademickim 2023/2024.
18 kwietnia 2023 r.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Seminarium oraz w Debacie Sektorowej Rady ds. Kompetencji Moda i Innowacyjne Tekstylia.
Z wyrazami szacunku,
Dziekan Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów
Katarzyna Grabowska
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego 2023
Agnieszka Cichocka
5 kwietnia 2023 r.
21 grudnia 2022 r.
8 listopada 2022 r.
Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na wydarzenia poświęcone tej tematyce i szybko stały się najważniejszym przedsięwzięciem tego typu w Europie Środkowej.
Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów jest jednym z patronów 8 edycji Targów.
Zapraszamy w dniach 15-17 listopada 2022 roku do hali Ptak Warsaw Expo
Al. Katowicka 62, 05-830 Nadarzyn
3 października 2022 r.
"W dniu 03.10.2022 r. odbyło się posiedzenie Rady Biznesu Wydziału TMiWT. Spotkanie to poprzedziła urczystość inauguracji roku akademickiego 2022/2023, na której wystąpili przedstawiciele Rady Biznesu, poruszając aspekty innowacyjności i nowoczesnego oblicza przemysłu włókienniczego i przemysłu mody i wzornictwa. Informacja przedstawiona przez przedstawicieli dużych firm i organizacji społecznych spotkała się z dużym zainteresowaniem studentów rozpoczynających naukę na naszym Wydziale.
Następna część spotkania odbyła się w sali seminaryjnej Dziekanatu, gdzie poruszono dwie istotne sprawy, a mianowicie, przygotowanie do wspólnych projektów z obszaru recyklingu tekstyliów w gospodarce o obiegu zamkniętym. Dyskutowano także, nad zagrożeniami w sferze przemysłowej związanej ze światowym kryzysem energetycznym. Podjęto także wątek odnoszący się do zmian w programie kształcenia na kierunku Włókiennictwo i Przemysł Mody. Podkreślono, iż treści programowe orz efekty kształcenia powinny odpowiadać wiedzy i umiejętności inżyniera potrzebnego w przemyśle. Zwrócono uwagę na fakt możliwości kształcenia studentów w systemie dualnym tj. częściowym kształceniem w zakładach przemysłowych m.in. w przedsiębiorstwach członków Rady Biznesu. "
30 sierpnia 2022 r.
Z ogromną satysfakcją witamy w gronie Rady Biznesu Firmę Vanilla s.c.! Jej dwie marki: Oh!Zuza i Vanilla night&day oraz ogromne doświadczenie w branży z pewnością przysłuży się tworzeniu potencjału naszej Rady Biznesu! Serdecznie witamy w naszym gronie.
4 marca 2022 r.
Powołana została Rada Biznesu Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Spotkanie inauguracyjne zgromadziło bardzo wielu przedsiębiorców, a także przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego oraz instytutów naukowych i stowarzyszeń branżowych.
Dziekan prof. Katarzyna Grabowska witając gości szczególne słowa skierowała do prof. Sławomira Wiaka, rektora minionej kadencji oraz prof. Zofii Wysokińskiej, byłej prorektor UŁ, specjalistki w ekonomii międzynarodowej, integracji europejskiej i zrównoważonym rozwoju. Dziekan mówiła, że dzięki pozyskanym projektom krajowym i międzynarodowym infrastruktura Wydziału bardzo zmieniła się i dziś prezentuje się bardzo nowocześnie. Podzieliła się przy tym zmartwieniem, jakim jest mała liczba studentów. Tymczasem grono firm, które tworzą Radę Biznesu jest imponujące, co po raz kolejny potwierdza, jak bardzo potrzebni są absolwenci kierunków prowadzonych na Wydziale.
Profile firm wchodzących w skład Rady Biznesu wyraźnie pokazują, czym jest dzisiaj nowoczesne włókiennictwo. Są w niej przedstawiciele sektora dzianin technicznych i automotive, producenci włókien geotechnicznych, agrowłókien, maszyn włókienniczych i specjalizujące się w barwieniu tkanin. Doceniając kształcenie na wzornictwie do Rady Biznesu przystąpili projektanci znanych marek, a także firmy produkujące odzież, także korporacyjną oraz mundury. Nie zabrakło wytwórców pasmanterii, bielizny, rajstop, skarpetek, koszul i różnego rodzaju dzianin na rynek medyczny. Jest też znana firma produkująca dywany, ale także trawę na boisko oraz duży producent nici.
Prof. Zofia Wysokińska zachęcała uczestników do tworzenia konsorcjów i aplikowania o pieniądze z Unii Europejskiej przeznaczone dla partnerstwa nauka-biznes-społeczeństwo. Jak podkreślała trzeba iść w kierunku cyrkulacyjnej gospodarki cyfrowej. Mówiono także o realizacji mniejszych projektów oraz tworzeniu na Wydziale dedykowanych sal promujących firmy. Prof. Sławomir Wiak podkreślał, że konieczne jest kształcenie studentów w kontakcie z realiami branży oraz rozwój w zakresie inteligentnej odzieży.