Partnerzy

Gedeon

Gedeon

Firma "Gedeon" funkcjonuje na polskim rynku od 1992 roku.

Założył ją Wiktor Lisowski i Bogdan Deka w małej miejscowości Parzęczew koło Łodzi.

Wiktor Lisowski - technik dziewiarstwa, wieloletni pracownik zakładów dziewiarskich "Mewa" w Biłgoraju, "Rekord" w Jędrzejowie i "Vera" w Łodzi - uruchamiał wszystkie dziewiarnie w tych zakładach. Wniósł do firmy swoją wiedzę, technologie, praktykę i park maszynowy.

Bogdan Deka - absolwent wydziału włókienniczego Politechniki Lódzkiej ze swoją młodzieńczą energią zorganizował marketing, nadał dynamikę i kierunek rozwoju firmy. Stąd też pierwsza nazwa firmy: "Deka & Lisowski".

Od początku swojej działalnosci firma ukierunkowała się na produkcje różnego rodzaju dzianin ażurowych, potocznie nazywanych siatkami. Stała się jedną z pierwszych firm produkującą ten rodzaj dzianin, a po kilku latach pionierem i liderem tego produktu na polskim rynku. W roku 1994 firma otworzyła filie - dziewiarnie w Łodzi przy ul. Gdańskiej 47, co pozwoliło pięciokrotnie zwiększyć wydajność zakładu.Nasze siatki sa powszechnie używane do strojów sportowych, spódnic, garniturów oraz innej odzieży. Sa używane również do produkcji wózków dziecinnych, butów, plecaków, futerałów i innych wyrobów kaletniczych. Produkujemy również siatki techniczne do wzmacniania i zbrojenia węży gumowych, laminowania pianką, powlekania, pikowania, a także dla potrzeb tapicerskich. W swojej ofercie mamy też siatki bojowe o bardzo wysokiej wytrzymałości - dla wojska, policji i straży pożarnej. Zajmujemy sie także projektowaniem i tworzeniem siatek indywidualnie dla każdego odbiorcy.

O WYDZIALE

Politechnika Łódzka
Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów

90-543 Łódź, ul. Żeromskiego 116
Tel. 42 631 33 06