Partnerzy

Grupa Kapitałowa Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych

Spółka Akcyjna TZMO Tkalnie Zelów

Jest wiodącym globalnym producentem i dostawcą produktów medycznych, artykułów higienicznych i kosmetycznych na rynku światowym. Dysponuje wieloletnim doświadczeniem oraz nowoczesnymi technologiami produkcji, dzięki czemu dostarcza produkty najwyższej jakości. 
Grupa TZMO to 56 spółek zlokalizowanych w 18 krajach świata, zatrudniająca ponad 8000 pracowników. Portfolio TZMO SA obejmuje ponad 15 tysięcy produktów, które są dostępne w 80 krajach na 6 kontynentach. Są to wyroby codziennego użytku: higieniczne pod marką Bella, pieluszki dla dzieci Bella Baby Happy, produkty dla osób z nietrzymaniem moczu Seni, jak bardziej zaawansowane i specjalistyczne wyroby medyczne Matopat i Tricomed oraz usługi CitoNet. 
Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych Tkalnie Zelów S.A. 
to spółka produkcyjna, wchodzącą w skład Grupy Kapitałowej TZMO S.A. 
Firma powstała w 1994 r. i obecnie zatrudnia ponad 200 pracowników. Podstawowym przedmiotem działalności jest m.in.: 
● projektowanie, produkcja tkanin pościelowych i odzieżowych, 
● szycie pościeli i odzieży szpitalnej, 
● produkcja bandaży dzianych, tkanych i elastycznych oraz opasek gipsowych 
● produkcja siatek opatrunkowych, półproduktów dziewiarskich do protez naczyniowych, protez kości czaszki, protez kości oczodołu, taśm urologicznych, siatek przepuklinowych, protez więzadeł i ścięgien,
● produkcja przylepców tkaninowych, włókninowych, na sztucznym jedwabiu, przezroczystych oraz plastrów tkaninowych i włókninowych, 
● sprzedaż hurtowa i detaliczna wyrobów higienicznych.

Przedstawiciel:

mgr inż. Roman Rudnicki od 28 lat pracuje w GK TZMO a od 8 lat na stanowisku Prezesa Zarządu zelowskiej, włókienniczej Spółki Akcyjnej TZMO Tkalnie Zelów.

 

O WYDZIALE

Politechnika Łódzka
Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów

90-543 Łódź, ul. Żeromskiego 116
Tel. 42 631 33 06