Zakład Włókienniczy Biliński

Zakład Włókienniczy Biliński Spółka jawna
ul. Adama Mickiewicza 29
95-050 Konstantynów Łódzki

Zakład Włókienniczy Biliński sp.j. to firma rodzinna z siedzibą w Konstantynowie Łódzkim. Firma ZW Biliński specjalizuje się w usługowym drukowaniu, barwieniu, bieleniu i wykańczaniu różnego rodzaju dzianin i tkanin. Oferuje usługi business-to-business głównie producentom płaskich wyrobów włókienniczych. Firma została założona w 1991 roku przez aktualnych właścicieli – rodzinę Bilińskich i rozwinęła się zajmując wiodącą pozycję w swojej branży w Polsce (dwniej była to farbiarnia Farbolux). Obecnie zakład zatrudnia około 300 pracowników, a dysponując nowoczesnym parkiem maszynowym produkuje ponad 30 ton wyrobów tekstylnych każdego dnia dla klientów z Polski i Europy.

Dr inż. Lucyna Bilińska - specjalista w dziedzinie oczyszczania ścieków przemysłowych oraz chemicznej obróbki tekstyliów, kierownik zespołu badawczego, specjalista w dziedzinie wdrożeń przemysłowych. W 2017 Lucyna Bilińska uzyskała z wyróżnieniem stopnień doktora nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria środowiska. Tytuł mgr. inż. uzyskała w roku 2008 w dyscyplinie włókiennictwo (specjalność inżynieria chemiczna). Od 2020 jest pracownikiem Politechniki Łódzkiej. Jest adiunktem w zespole badawczym Katedry Inżynierii Molekularnej Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska. Od 2008 roku zatrudniona w Zakładzie Włókienniczym Biliński sp.j., od roku 2014 pełni funkcję Kierownika Działu Badawczo-Rozwojowego w tej firmie. Pracowała jako członek zespołu badawczego, kierownik projektów a także, autor, recenzent, edytor w wydawnictwach naukowych.