PIOT Fundacja i Związek Pracodawców

PIOT Związek Pracodawców Przemysłu Odzieżowego i Tekstylnego

pierwotnie Izba Wełny, kolejno Izba Odzieżowo - Tekstylna, od listopada 2011 PIOT Związek Pracodawców Przemysłu Odzieżowego i Tekstylnego.
PIOT prowadzi aktywną działalność w obszarze międzynarodowym i krajowym kreując pozytywny wizerunek polskiego sektora, stwarzając mu możliwości do wzrostu konkurencyjności na rynku krajowym i zagranicznym.
Reprezentujemy interesy przedsiębiorców sektora odzieżowo – tekstylnego wobec organów państwowych, samorządowych oraz organizacji krajowych i zagranicznych.
Wnioskuje o ustanawianie instrumentów wsparcia na rzecz sektora ze środków pomocowych EU i źródeł krajowych. Opiniuje projekty aktów prawnych. Przedstawia propozycje zmian legislacyjnych. Opracowuje branżowe analizy statystyczne.
Nawiązuje współpracę z partnerami zagranicznymi. Tworzy sieć powiązań kooperacyjnych. PIOT współpracuje w różnych obszarach aktywności z ponad 400 podmiotami.

Kontakt:

Tadeusz Wawrzyniak - Prezes Zarządu reprezentuje PIOT Związek Pracodawców Przemysłu Odzieżowego i Tekstylnego

ul. Sterlinga 27/29 lok. 108
+48. 42. 636 12 31
+48. 42. 636 14 14

PIOT jest:

Członkiem Europejskiej Konfederacji Przemysłu Odzieżowego i Tekstylnego Euratex, jest jedynym reprezentantem Polski, Prezes Wawrzyniak jest członkiem Zarządu EURATEX.

Członkiem Zespołu Doradczego DG Grow EU dla projektu COSME Blueprint TCLF

Członkiem Zespołu Trójstronnego ds. Przemysłu Lekkiego, Prezes Wawrzyniak jest współprzewodniczącym Zespołu.

Wnioskodawcą programu sektorowego ,,Innotextile’’ oraz członkiem zespołu sterującego program.

Wnioskodawcą programu branżowego Polska Moda – Go Brand.

Współautorem polityki sektorowej dla województwa łódzkiego ,,nowoczesny - przemysł włókienniczy i mody”.